timer heart dashboard task search Facebook

Düğün Yemek Çeşitleri Nedir?

Düğün Yemek Çeşitleri Nedir?

Düğün Yemek Çeşitleri Nedir?

Davetlilere leziz ve eşsiz bir sofra sunmak düğünün keyifli ve mutlu geçmesini sağlayabilir. Düğün salonları yemek menülerini kendileri oluşturarak hazırlayabilir. Ancak kır düğünü gibi açık alanlarda yapılan düğünlerde ya da düğün salonunun hazırladığı menünün beğenilmemesi durumunda catering şirketleri ile çalışmak doğru bir tercih olacaktır. Düğün yemek çeşitleri davetli sayısı, düğün konsepti ve mekanı hatta mevsimlere göre çeşitlilik gösterebilir.
 

Düğünlerdeki Menü Çeşitleri Nelerdir?

Düğün dönemlerinde gelin ve damadın yapması ve düşünmesi gereken birçok sorumluluk bulunur. Bu sürecin rahat bir şekilde atlatılabilmesi için bazı desteklere ihtiyaç duyulabilir. Düğün gününde davetlilerin eğlenebilmesi ve memnun kalması için düğün menüsü özenle geçilmeli ve uzman aşçılar tarafından hazırlanmalıdır.
Düğün yemeklerinde kokteyl menü seçimleri genellikle kalabalık davetli listesi için tercih edilir. Maliyeti daha azdır ve kutlamalar için idealdir. Alkollü ya da alkolsüz içecek, kanepe, kuruyemiş ve atıştırmalıklar menü içeriğinde bulunur. Kokteyl prolonge menü ise kokteyle göre daha zengin bir içeriğe sahiptir. Köfte, tavuk, börek, pizza gibi alternatifler yer almaktadır. Açık büfe menülerde ise sıcak ve soğuk başlangıçlar, ana yemek ve tatlı gibi birçok seçenek kalabalık davetlileri memnun edecektir. Yemekli menülerde ise davetlilerin oturduğu masalara özel olarak servis yapılır, ordövr tabağı, çorba, ana yemek, tatlı ya da meyve ikramının yanı sıra alkollü ya da alkolsüz içecek tercihleri sunulur.
Düğün günü yapılan tüm planlar gelin ve damadığın isteği üzerine şekillenir. Özel menülü yemekler seçeneği ile davetliler için tüm ikramlar gelin ve damat tarafından oluşturulabilir. Yöresel yemekler ya da içecekler ile davetlileri mutlu etmek için sıklıkla tercih edilir. 

Konsepte Göre Düğün Pastası Nasıl Seçilir?

Düğünlerin olmazsa olmazı pastalar, yediden yetmişe herkes tarafından merak edilir. Düğünün en  güzel anları pasta kesimi sırasında yaşanabilir. Konukların gözü gelin ve damadın yanı sıra pastanın üzerinde olacaktır. Dolayısıyla iyi organize edilen bir düğünde sıradan bir pasta seçimi yapmak düğün ahengini bozabilir.
Düğün konseptine uygun olarak seçilen düğün pastası çeşitleri ve renkleri tercihe göre düzenlenebilir. Papatyalar içinde bir kır düğünü için beyaz ve sarı ağırlıklı bir pasta seçerken samimi bir düğün mekanı için bir iki katlı pasta tercih edilebilir.